Zakończyły się zmagania w Ogólnopolskim Turnieju Juniorów i Juniorek, rozgrywanym w ramach Bella Plaży Gotyku Toruń 2017. W zawodach siatkarek najlepszy okazał się duet Prządka/Antczak, natomiast wśród siatkarzy na najwyższym stopniu podium stanęła toruńska para Krzyżanowski/Szablowicz. Zawody odbyły się na Rynku Nowomiejskim w Toruniu w otoczeniu zabytkowych kamienic i kościołów. Marta Przyradzka z Łucją Laskowską zajęły 2 miejsce, a Agata Ceynowa z Julią Paszke 3 miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej "Plaża Gotyku". Ponadto na 5 miejscu uplasowały się Zuzanna Herrmann z Nikolą Łysakowską, a na pozycji 12 Karolina Budzisz z Pauliną Sonnberg. 

 

Jako pierwsze do decydujących spotkań dotarły juniorki, które już do południa rozgrywały półfinały. Oba mecze zakończyły się w tie-breakach, a duety w nich grające prezentowały się z dobrej strony. Najciekawiej było w starciu Prządka/Antczak - Ceynowa/Paszke, w którym trzeci set zakończył się walką na przewagi (17:15). Triumfowały w nim mistrzynie Polski – Prządka/Antczak. Natomiast Ceynowa i Paszke powetowały sobie przegraną w półfinale w kolejnym spotkaniu – o 3. miejsce. Od początku to ten duet nadawał ton walce na boisku, a w pierwszym secie para z Iławy - Sitnik/Mejka nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze grające rywalki. W drugiej odsłonie sytuacja zaczęła się zmieniać, a gra się wyrównała. Przy dobrej zagrywce Sitnik iławska dwójka prowadziła już nawet 18:15. W samej końcówce ostro do pracy wzięły się jednak przeciwniczki, które po skutecznym ataku Paszke wyrównały po 19. W zaciętej końcówce również lepsze okazały się Ceynowa i Paszke i to one stanęły na najniższym stopniu podium. Wcześniej jednak rozegrany został najważniejszy mecz turnieju juniorek. Pierwszy set spotkania finałowego był w miarę wyrównany, choć to duet Prządka/Antczak kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Drugi natomiast rozpoczął się od dobrej gry pary z Pucka, która odskoczyła na trzy punkty. Przy zagrywce Antczak wszystko się jednak zmieniło, a mistrzynie Polski poszły za ciosem i zamknęły rywalizację w finale w dwóch partiach.

 

Juniorzy rozgrywali mecze półfinałowe jednocześnie na dwóch boiskach, usytuowanych na Rynku Nowomiejskim. Ten rozgrywany na stadionie głównym okazał się jednostronnym widowiskiem, a Lorenc i Podboraczyński dość łatwo poradzili sobie z parą Lenc/Lewicki. Tie-breakiem zakończył się natomiast drugi mecz, którego stawką był finał. W nim triumfowała toruńska dwójka Krzyżanowski/Szabłowicz. Obaj zawodnicy jeszcze niedawno przyglądali się zmaganiom najlepszych par we wcześniejszych edycjach Plaży Gotyku, a teraz sami mieli okazję w niej zagrać. Mecz o brąz tylko w pierwszej odsłonie przyniósł trochę emocji, a Rajski i Krawiecki starali się postawić opór parze Lenc/Lewicki. W kolejnym secie rywale już zupełnie zdominowali boisko, wskakując na najniższy stopień podium. Wszyscy najbardziej jednak czekali na finał. W nim duet Krzyżanowski/Szablowicz nie dał rywalom żadnych szans i zasłużenie triumfował w meczu, jak i całym turnieju juniorskim Bella Plaży Gotyku Toruń 2017.  

 

Wyniki decydujących meczów juniorskiego BELLA Plaży Gotyku Toruń 2017:

JUNIORKI:

półfinały:

10:20 Prządka/Antczak - Ceynowa/Paszke 2:1 (21:16, 19;21, 17:15)

10:20 Sitnik/Mejka - Laskowska/Przyradzka 1:2 (21:18,  19:21, 10:15)

mecz o 3. miejsce:

11:45 Ceynowa/Paszke - Sitnik/Mejka  2:0 (21:16, 22:20)

finał:

Prządka/Antczak - Laskowska/Przyradzka 2:0 (21:18, 21:16)

JUNIORZY:

półfinały:

Lenc/Lewicki - Lorenc/Podboraczyński 0:2 (14:21, 16;21)

Rajski/Krawiecki- Krzyżanowski/Szabłowicz 1:2 (20:22, 21:17, 8:15)

mecz o 3. miejsce:

Lenc/Lewicki - Rajski/Krawiecki 2:0 (21:18, 21:11)

finał

Lorenc/Podboraczyński - Krzyżanowski/Szabłowicz 0:2 (12:21, 14:21)