Przedstawiamy w skrócie historię sekcji siatkówki w UKS Zatoka 95 Puck

 

2004 rok - Początki 

Najnowsza historia siatkówki kobiet w Pucku sięga roku 2004. Z inicjatywy Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Pucku od września 2004 roku zaczęły się odbywać zajęcia siatkówki dla dziewcząt w ramach Szkolnego Klubu Sportowego.

Przez najbliższy rok dziewczęta (1 grupa)  trenowały 2x w tygodniu i brały udział w międzyszkolnych zawodach. Prowadzącym zajęcia został Sławomir Gojka.

 

2005 rok - Utworzenie sekcji w UKS

W dniu 18 października 2005 roku w Szkole Podstawowej w Pucku odbyło się spotkanie rodziców w sprawie utworzenia sekcji piłki siatkowej dziewcząt przy Uczniowskim Klubie Sportowym „Zatoka-Tent” Puck.Od tego dnia oficjalnie powstała sekcja piłki siatkowej dziewcząt przy Uczniowskim Klubie Sportowym.

2006 rok - PIERWSZE SUKCESY

W 2006 roku wystąpiliśmy po raz pierwszy w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki w Pile, w którym zajęliśmy 5 miejsce.
Rok później, w tym samym turnieju po raz pierwszy stanęliśmy na podium ogólnopolskich zawodów – dziewczęta zajęły w nim 3 miejsce.

2006 rok - Kolejna grupa

W 2006 roku powstała druga grupa w naszej sekcji, a trenerem został Mariusz Mischkowski.

2007 rok - Po raz pierwszy w lidze wojewódzkiej 

W sezonie 2007/2008  klub po raz pierwszy zgłosił swoją drużynę do Ligi Młodziczek Województwa Pomorskiego. Pierwszy, przegrany mecz w Lidze Młodziczek dziewczyny rozegrały w Rumii przeciwko "UKS Szóstka Wejherowo". Po meczach był tort ze świeczkami i życzenia w osiąganiu sukcesów.  Po sezonie 2008/2009 nasza sekcja została sklasyfikowana na 5 miejscu w rozgrywkach ligowych młodziczek.Ten sukces udało się powtórzyć również rok później.

2009 - Pierwszy obóz

W 2009 roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy obóz sportowy w wakacje, który odbył się w niedalekim Gniewinie. W kolejnych latach na obozy sportowe wyjeżdżaliśmy do Człuchowa, Wałcza, Krościenka nad Dunajcem, Wisły, Złotowa i Zawoi.

2009/2010 - Epizod w Lidze Wojewódzkiej Seniorów

W sezonie 2009/2010 w barwach Zatoki grał męski zespół seniorów. Drużyna uczestniczyła w rozgrywkach III ligi wojewódzkiej Seniorów zajmując w niej trzecie miejsce.Dzięki wysokiej lokacie drużyna ta wzięła udział w barażu o II Ligę, który odbył się w Trzciance. Niestety zespół zajął w nim trzecie miejsce, co nie dało awansu do dalszych rozgrywek.

2010 rok - Pierwsza reprezentantka kraju - Dominika Dziekońska

W 2010 roku szeregi klubu opuściła Dominika Dziekońska – przyszła reprezentantka Polski w kategorii Młodziczki i Kadetki. Dominika po 3-letnim szkoleniu w Pucku, występowała w TPS Rumia i UKS Orzeł Malbork. Z tym drugim klubem wywalczyła 3 medale mistrzostw Polski: złoto i brąz w kategorii młodziczek oraz złoto w kategorii kadetek.

2011 rok - Pierwsze sukcesy na plaży. Trener Mariusz Mischkowski rozwija tę dyscyplinę w klubie

W 2011 roku zaczęliśmy trenować na plaży siatkówkę plażową. Od tego czasu nasz klub zaczął w tej odmianie siatkówki osiągać ogólnopolskie sukcesy. Zarówno w 2011 jak i 2012 roku nasza para w składzie Dorota Reszka i Paulina Bizewska wywalczyła mistrzostwo województwa pomorskiego w kategorii młodziczek oraz 9 miejsce w Finale Mistrzostw Polski. Autorem sukcesu był Mariusz Mischkowski. W kolejnych latach było równie dobrze. W 2013 i 2014 roku wywalczyliśmy srebrne medale mistrzostw Pomorza w kategorii młodziczek. 

 

2012 rok - Pierwsze powołania do Kadry Wojewódzkiej 

Od 2012 roku nasze dziewczęta zaczęły być zauważane przez trenerów kadry wojewódzkiej. Kadrowiczkami były: Oliwia Kos, Agnieszka Weserling, Zofia Przyradzka, Marta Przyradzka, Natalia Glowienke, Wiktoria Sztamborska,  Anna Korth, Nikola Łysakowska, Natalia Adrjan, Zuzanna Herrmann.

Nasi trenerzy: Mariusz Mischkowski w 2014 roku i Sławomir Gojka w 2015 roku byli w kadrze trenerskiej na zgrupowania najlepszych siatkarek województwa;

 2012 rok - Zdobywamy Mistrzostwo Pomorza Młodziczek w Siatkówce Plażowej

Paulina Bizewska i Dorota Reszka po raz drugi z rzędu zostały Mistrzyniami Pomorza Młodziczek w siatkówce Plażowej. Tym samym awansowały do Finału MP w Strzelinie, w którym zajęły wysokie 9 miejsce w Polsce.

2012 rok – powstaje strona internetowa sekcji siatkówki dziewcząt .

W sierpniu 2012 roku w czasie obozu w Krościenku powstaje strona internetowa sekcji siatkówki pod adresem: www.zatoka95puck.pl, na której można uzyskać najważniejsze informacje z życia sekcji.

 

2013 rok – VI miejsce w Polsce w Mini Siatkówce

W 2013 roku osiągnęliśmy pierwszy ogólnopolski sukces w Mini siatkówce. Anna Korth, Martyna Potrykus i Wiktoria Sztamborska wywalczyły wicemistrzostwo województwa pomorskiego w kategorii klas „IV” (dwójki), a finale mistrzostw Polski który odbył się w Drzonkowie zajęły wysokie szóste miejsce.

2013 rok - Współpraca z Fundacją „Polska Siatkówka” 

W 2013 roku nasze działania docenia i  wspiera Fundacja „Polska Siatkówka” z siedzibą w Warszawie.  W ramach projektu „Siatkówka, Nauka + Wychowanie” siatkarki z klas IV – VI otrzymały stroje sportowe i piłki do siatkówki.  Odbyły się też spotkania z dietetykiem, pedagogiem, psychologiem oraz wyjazdy na mecze PLUS LIGI.

2014 rok - Pierwszy Finał w Lidze Wojewódzkiej 

W 2014 roku drużyna młodziczek po raz pierwszy w historii klubu awansowała do ścisłego finału wojewódzkiego w kategorii młodziczek, zajmując w nim 4 miejsce. Był to wspaniały sukces mając na uwadze, że nasza liga należy do najmocniejszych w kraju. Skład Zatoki w sezonie 2013/2014: Karolina Budzisz, Marta Przyradzka, Nikola Lassin, Karolina Kirszling, Patrycja Parchem, Agnieszka Weserling, Oliwia Kos, Roksana Bona, Oliwia Olender. Trenerem był Mariusz Mischkowski.

 2015 rok - Złoto i brąz w Młodziczkach, złoto i brąz w kadetkach, 6 drużyn w Półfinale MP + 2 drużyny w Finale MP w siatkówce Plażowej.

Najlepszym pod względem sukcesów w siatkówce plażowej był jednak rok 2015, w którym dziewczęta zdobyły 4 medale mistrzostw Pomorza (1 i 3 miejsce w kategoriach młodziczek i kadetek). Agata Płóciennik z Zofią Przyradzką zdobyły Mistrzostwo Pomorza Młodziczek, Nikola Łysakowska z Zuzanną Herrmann brąz. W kadetkach 1 miejsce w województwie zdobyły Julia Paszke i Agata Ceynowa, a brązowe medale wywalczyły Patrycja Parchem z Magdaleną Korth.  Aż sześć zespołów wywalczyło awans do Półfinałów Mistrzostw Polski (Młodziczki - Zofia Przyradzka/Agata Płóciennik, Zuzanna Herrmann/Nikola Łysakowska, Agnieszka Weserling/Oliwia Olender; Kadetki - Julia Paszke/Agata Ceynowa, Patrycja Parchem/Magdalena Korth, Karolina Budzisz/Marta Przyradzka. Z tych sześciu dwa wywalczyły awans do Finałów Mistrzostw Polski. Zarówno Agata Płóciennik z Zofią Przyradzką w kategorii młodziczek i Julia Paszke z Agatą Ceynową w kategorii kadetek uplasowały się na 9 pozycji w Polsce. Obie pary trenowały pod okiem Mariusza Mischkowskiego.

2015 rok - Pierwsze złoto w Ogólnopolskim turnieju

We wrześniu 2015 roku siatkarki UKS Zatoka 95 Puck po raz pierwszy wygrały Ogólnopolski Turniej Młodziczek o Puchar Wójta Gminy Kosakowo. Skład zwycięskiej drużyny: Nikola Łysakowska, Natalia Adrjan,  Natalia Glowienke, Paulina Sonnberg, Zuzanna Herrmann, Agnieszka Stankowska, Wiktoria Sztamborska, Agata Płóciennik. Trenerem był Sławomir Gojka

Rozgrywki Ligowe w sezonie 2014/ 2015 roku . Po sezonie 2014/2015 roku młodziczki uplasowały się na 7 miejscu na 22 zespoły, a kadetki na 9 miejscu w województwie (na 16 zespołów).

W sezonie 2015/2016 roku młodziczki zajęły w rankingu 6 miejsce na 26 zespołów startujących, natomiast kadetki zajęły pierwsze miejsce w grupie „B” II ligi  i przeszły do kolejnej fazy rozgrywek - baraż o awans do Finału Wojewódzkiego. Ostatecznie uplasowały się na 7 miejscu.

2015 rok - Sukcesy w barwach kadry Wojewódzkiej, 

W 2015 roku Anna Korth i Natalia Adrjan zdobyły w barwach reprezentacji województwa pomorskiego złote medale w Turnieju Nadziei Olimpijskich, w którym brały udział najlepsze zawodniczki z rocznika 2001.

2015 rok - Powołanie do Kadry Polski Anny Korth

 Anna Korth otrzymała powołanie na konsultacje kadry narodowej rocznika 2001, którą prowadzi Grzegorz Wagner. Tym samym znalazła się w gronie 26 najlepszych dziewcząt w kraju będąc najmłodszą powołaną do tej kadry.

 

2015 rok - Nagroda od Marszałka Województwa Pomorskiego

W 2015 roku nasze zawodniczki Natalia Adrjan i Anna Korth uczestniczyły w "Pomorskiej Gali Sportu", w czasie której zostały wyróżnione przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka za zdobycie w barwach reprezentacji województwa - złotych medali w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale. 

2015 i 2016 - Nasze zawodniczki Mistrzyniami Polski

 Zofia Przyradzka w sezonie 2014/2015, a Anna Korth w sezonie 2015/2016 zostały w barwach APS Rumia (wypożyczenie) Mistrzyniami Polski w kategorii młodziczek. 

 

2016 rok - Zatoka w czołówce województwa w siatkówce halowej

6 miejsce w Lidze wojewódzkiej młodziczek (na 26 zespołów). 7 miejsce w kadetkach (na 19 zespołów)
 

2016 rok - Zatoka najlepszym klubem w województwie i w czołówce Polski w siatkówce plażowej

UKS Zatoka 95 Puck zorganizował Mistrzostwa Pomorza w siatkówce Plażowej w młodziczkach kadetkach i juniorkach oraz Półfinał Mistrzostw Polski w kadetkach. 2016 rok był najbardziej obfitym w sukcesy w plażówce w historii klubu. Trenerzy Sławomir Gojka i Mariusz Mischkowski ponownie stanęli na wysokości zadania.
 

2016 rok - UKS ZATOKA 95 PUCK ZDOBYWA 3 ZŁOTE MEDALE W 3 KATEGORIACH W MISTRZOSTWACH POMORZA + BRĄZ W MŁODZICZKACH

Zofia Przyradzka z Martą Przyradzką zdobywają Mistrzostwo Pomorza zarówno w kategorii Kadetek jak i Juniorek. Zuzanna Herrmann z Nikolą Łysakowską zdobywają mistrzostwo w młodziczkach. Dodatkowo Agata Płóciennik z Pauliną Sonnberg zdobywają brąz w młodziczkach. Trenerem medalistek był Sławomir Gojka.
 

2016 rok - MAMY BRĄZOWY MEDAL NA TURNIEJU NADZIEI OLIMPIJSKICH W MYSŁOWICACH. KADRĘ POMORZA REPREZENTOWAŁY 4 ZAWODNICZKI ZATOKI.

 
W Mysłowicach spotkały się 32 najlepsze pary w Polsce w kategorii młodziczek reprezentujące każde województwo (2 pary z województwa). Województwo Pomorskie reprezentowały dwie pary UKS Zatoka 95 Puck: Agata Płóciennik/Natalia Glowienke i Zuzanna Herrmann/Nikola Łysakowska. Pierwsza z par zajęła miejsce 6, natomiast Nikola z Zuzią sensacyjnie zajęły 3 miejsce zdobywając brązowe medale. 
 

2016 rok - ZUZANNA HERRMANN POWOŁANA DO SZEROKIEJ KADRY POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Po Turnieju Nadziei Olimpijskich trenerzy młodzieżowej Kadry Polski zaproponowali 17 najlepszym zawodniczkom zawodów udział w konsulatacji szkoleniowo-naborowej w Spale. Wśród najlepszych znalazła się uzdolniona siatkarka UKS Zatoka 95 Puck (wychowanka UKS w Jastarni) Zuzanna Herrmann.

2016 rok - 7 drużyn w Półfinale Mistrzostw Polski w siatkówce Plażowej

Zofia Przyradzka/Marta Przyradzka dotarły do ćwierćfinału, a Julia Paszke z Agatą Ceynowa zajmują 4 miejsce w Półfinale MP Juniorek w Kamieniu Krajeńskim. W półfinale kadetek w Pucku Zosia i Marta Przyradzkie zajęły 3 miejsce, a Paulina Sonnberg z Zuzanną Herrmann zajęły 4 miejsce, obie awansowały do Finałów MP. Natomiast w Iławie odbył się Półfinał MP Polski Młodziczek. Wystartowały w nim aż 3 pary UKS Zatoka 95 Puck. Wiktoria Sztamborska i Natalia Adrjan zajęły miejsce 13, Agata Płóciennik i Paulina Sonnberg odpadły dopiero w ćwierćfinale, a Nikola Łysakowska z Zuzanną Herrmann zajęły 2 miejsce i awansowały do Finałów Mistrzostw Polski.
 

2016 rok - 3 drużyny w Finałach Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej

W Obornikach Śląskich odbył się Finał MP Kadetek (OOM).  Zosia Przyradzka z Martą Przyradzką oraz Paulina Sonnberg z Zuzią Herrmann wywalczyły w nim wysokie  9 miejsce w Polsce. Jako jedyny klub w Polsce mamy dwie drużyny w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Natomiast w Finale MP Młodziczek w Katowicach wystąpiły z powodzeniem (o tym poniżej) Nikola Łysakowska z Zuzanną Herrmann. Oba zespoły prowadzone były przez Sławomira Gojka. 

2016 rok - JESTEŚMY WICEMISTRZAMI POLSKI MŁODZICZEK W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ. ZUZANNA HERRMANN I NIKOLA ŁYSAKOWSKA ZDOBYWAJĄ PIERWSZY MEDAL MP DLA ZATOKI.

Historyczna chwila dla naszego klubu nastąpiła w Katowicach w dniach 26-27 lipca. Nikola Łysakowska z Zuzanną Herrmann idą jak burza przez turniej wygrywając kolejne cztery mecze. Po wyczerpującym i w niesamowitych okolicznościach wygranym półfinale zespołem z Jankowa Przygodzkiego nasze dziewczyny awansowały do ścisłego Finału MP Młodziczek. W nim przegrały z gospodyniami zawodów z UKS Źródełko Katowice parą Natalia Ciesielska/Martyna Cholewa. Sukces wspaniały, radość ogromna - mamy pierwszy medal Mistrzostw Polski w historii klubu i w ogóle w historii Puckiej Siatkówki kobiecej. Ten wspaniały zespół prowadził Sławomir Gojka wraz Mateuszem Mikołajczakiem.

2016 rok - UKS Zatoka 95 Puck - czwartą drużyną w Polsce w siatkówce plażowej dziewcząt.

W rankingu współzawodnictwa sportowego w 2016 roku UKS Zatoka 95 Puck została sklasyfikowana na wysokim 4 miejscu w Polsce wśród klubów rywalizujących w siatkówce plażowej dziewcząt. Nasz klub wyprzedziły tylko MKS Zryw Volley Iława, MLKS Foto Ola Ostróda oraz UKS SMS Łódź. To najlepsze miejsce w historii naszego klubu.

2017 rok - Dobre wyniki kadetek (8 wygranych meczy po 3:0)
Kadetki prowadzone przez Sławomira Gojka wygrały 8 meczy po 3:0 w Lidze Wojewódzkiej Kadetek. Dzięki temu awansowały do Półfinału 2 ligi kadetek gdzie przegrały 2 mecze z Energa Gedania Gdańsk 1:3 i 1:3. Ostatecznie uplasowały się na wysokim 7 miejscu (19 zespołów).

2017- Młodziczki w przebudowie
W sezonie 2016/2017 w Lidze Młodziczek startowały 2 zespoły. Pierwszy prowadzony przez Mariusza Mischkowskiego zajął 18 miejsce, a drugi prowadzony przez Izabelę Jaffke 29 miejsce.

2017 - WSPANIAŁE SUKCESY W PLAŻÓWCE!!!
Do sukcesów w 2017r. możemy zaliczyć:
- 1 miejsce (Julia Paszke/Agata Ceynowa), 2 miejsce (Nikola Łysakowska/Zuzanna Herrmann), 3 miejsce (Łucja Laskowska/Marta Przyradzka) w Mistrzostwach woj. pomorskiego Juniorek w siatkówce plażowej.
- 1 miejsce (Nikola Łysakowska/Zuzanna Herrmann) i 2 miejsce (Zofia Przyradzka/Julia Trościanko) w Mistrzostwach woj. Pomorskiego Kadetek w siatkówce plażowej;
- 1 miejsce (Julia Paszke/Agata Ceynowa), 2 miejsce (Łucja Laskowska/Marta Przyradzka) w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej.
- 1 miejsce (Nikola Łysakowska/Zuzanna Herrmann) i 2 miejsce (Zofia Przyradzka/Julia Trościanko) w Półfinale Mistrzostw Polski Kadetek w siatkówce plażowej;
- 5 miejsce (Nikola Łysakowska/Zuzanna Herrmann) i 13 miejsce (Zofia Przyradzka/Julia Trościanko) w POLSCE w Finale Mistrzostw Polski Kadetek w Warszawie (OOM);
- 5 miejsce (Julia Paszke/Agata Ceynowa) i 9 miejsce (Łucja Laskowska/Marta Przyradzka) w POLSCE  w Finale Mistrzostw Polski Juniorek w Częstochowie;
- 2 miejsce (Łucja Laskowska/Marta Przyradzka) i 3 miejsce (Agata Ceynowa/Julia Paszke) w Ogólnopolskim Turnieju Plaża Gotyku w Toruniu;
- 2 miejsce w kadetkach (Nikola Łysakowska/Zuzanna Herrmann) i 3 miejsce w juniorkach (Julia Paszke/Agata Ceynowa) w Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej pt. "Puchar Bałtyku" w Kołobrzegu;


2017 - Trenerem Kadry Wojewódzkiej Młodziczek został Sławomir Gojka
Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej powołał na stanowisko I trenera kadry wojewódzkiej Młodziczek w siatkówce plażowej Sławomira Gojka.

2017 - dziewczęta Zatoki 95 Puck w kadrze pomorza młodziczek w siatkówce plażowej.
Małgorzata Budzisz, Alicja Parchem, Woktoria Sztamborska i Alicja Hebel otrzymały powołanie do uczestniczenia w kadrze wojewódzkiej w siatkówce plażowej młodziczek
 
2017 - Ewa Cymer w kadrze województwa siatkówki halowej rocznika 2004
Ewa Cymer z UKS Zatoka 95 Puck została zakwalifikowana do ścisłej kadry województwa w swoim roczniku.

2017r. - Nasza wychowanka Halowej Kadrze Polski!!!
Anna Korth (wychowanka UKS Zatoka 95 Puck) zadebiutowała w Kadrze Polski Minikadetek siatkówki halowej w Turnieju Eliminacyjnym Strefy EEEVZA

2017 - Z.Herrmann w SMS Spała
Zuzanna Herrmann z UKS Zatoka 95 Puck dostała się jako jedna z sześciu dziewcząt z całej Polski do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale na kierunek siatkówka plażowa.
 
2017 - Mamy reprezentantkę Polski  w siatkówce plażowej
Zuzanna Herrmann w dniu 04.08.2017 zadebiutowała w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy strefy EEVZA, które odbywają się w Wilnie (Litwa). Partnerką Zuzi była Nicole Jolhym z Wrocławia. Dziewczęta w debiucie zagrały trzy mecze z czego jeden wygrały z reprezentacją Litwy parą LTU Ivoskaite/Tamasauskaite 2-0 (15-11; 15-10). Pierwszy mecz zagrały przeciwko parze z Polski Jundziłł/Gierczyńska.
 
2017 - nasza wychowanka Agata Ceynowa otrzymała powołanie do Młodzieżowej Reprezentacji Polski w siatkówce Plażowej;
 
2017 - nasza wychowanka Zofia Przyradzka dostała się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale;
 
2017 - Po raz pierwszy w historii nasz klub zajął 1 miejsce w Międzynarodowym Turnieju. 
Kadetki UKS Zatoka 95 Puck wygrały Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej, który odbywał się w dniach 26-28 sierpnia w Gdańsku. W finałowym, zaciętym spotkaniu nasze kadetki pokonały TPS Czarni Słupsk 2:1 (18:25, 25:15, 15:7). To pierwszy w historii klubu triumf w Międzynarodowych rozgrywkach. W finale wystąpiły: Karolina Thrun, Zuzanna Herrmann, Nikola Lassin, Zuzanna Pietrzak, Małgorzata Budzisz, Alicja Parchem, Paulina Sonnberg oraz Nikola Łysakowska i Agata Płóciennik.

Nagrody sportowe od Burmistrza Miasta Pucka od 2012 do 2016 roku

Od 2012 sukcesy naszych zawodniczek i trenerów docenia Burmistrz Miasta Pucka, która raz w roku w grudniu wręcza nagrody sportowe dla najlepszych sportowców z Pucka. W 2012 roku nagrodę otrzymały: Paulina Bizewska, Dorota Reszka oraz Mariusz Mischkowski i Sławomir Gojka. W 2013 roku nagrodę otrzymały: Wiktoria Sztamborska, Anna Korth, Martyna Portykus oraz Mariusz Mischkowski i Sławomir Gojka. W 2014 roku nagrodę otrzymał cały zespół Młodziczek wraz z trenerem Mariuszem Mischkowskim oraz Sławomir Gojka. W 2015 roku nagrodę otrzymały: Julia Paszke, Agata Ceynowa oraz Mariusz Mischkowski i Sławomir Gojka.
W 2016 roku nagrodę otrzymały: Nikola Łysakowska, Paulina Sonnberg oraz trenerzy Mariusz Mischkowski i Sławomir Gojka

Sekcja siatkówki organizatorem imprez sportowych

UKS Zatoka 95 Puck jest organizatorem wielu imprez siatkarskich zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Nasze imprezy obejmują wszystkie grupy wiekowe bez względu na płeć.

„Otwarta Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej” skierowana jest dla chłopców i dziewcząt do lat 16 oraz dla pozostałych osób, które startują w kategorii mikstów. W 18 turniejach bierze udział ok. 300 osób z całej Polski.

„Liga Mini siatkówki Ziemi Puckiej” skierowana jest do uczniów z naszego terenu oraz zaproszonych szkół i klubów z innych części naszego województwa. W rozgrywkach startuje około 100 dziewcząt.

W „Turniejach o Puchar Pucka w kategoriach Młodziczki i Kadetki” biorą udział zaproszone kluby z województwa pomorskiego. W ciągu dwóch dni w tych zawodach staruje około 120 dziewcząt.

Współpraca z Gminą Miasta Puck .

Sekcja siatkówki od 2008 roku współpracuje z jednostkami  samorządu terytorialnymi. Przede wszystkim z  Gminą Miasta Puck, która w największym stopniu wspiera działania sekcji. Dzięki wsparciu klub zrealizował  zadania i przeprowadził imprezy sportowe: „Akademia Siatkarskiego Abecadła”, „Akademia Siatkówki Plażowej Kobiet”, „Idziemy Śladami Polskich Złotek”, „Nie daj się uzależnieniom  - trenuj z nami siatkówkę”, „Integrujemy się z Europą na Litwie”,  „Turniej o Puchar Pucka w kategorii Młodziczek i Kadetek”, „Turniej z okazji Wyzwolenia Miasta Pucka”

 

Współpraca z Powiatem Puckim i Gminą Puck

Dzięki wparciu Zarządu Powiatu Puckiego oraz Gminy Puck organizujemy dwie duże imprezy siatkarskie.Pierwszą z nich jest  „Otwarta Wakacyjna Liga Siatkówki Plażowej”, organizowana w okresie wakacji; A drugą „Liga Szkół Ziemi Puckiej w Mini Siatkówce” organizowana przez cały rok (za wyjątkiem wakacji). Łącznie w tych rozgrywkach bierze udział prawie 400 osób.

 

Współpraca ze Szkoła Podstawową  im. Mariusza Zaruskiego w Pucku.

Siedzibą klubu jest Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Pucku; Na sali sportowej w SP Puck odbywają się popołudniowe zajęcia dla 3 grup szkoleniowych; Większość dziewcząt uczestniczących  w treningach siatkówki jest rekrutowane wśród uczennic z tejże szkoły;Sprzęt sportowy pozyskany przez UKS jest także wykorzystywany na 

lekcjach wf i SKS-ach odbywających się w szkole.

 

Współpraca z Pomorskim Wojewódzkim Związkiem Piłki Siatkowej w Gdańsku .

Od 2013 roku UKS Zatoka 95 Puck wraz z PWZPS oraz z MOKSiR Puck współorganizuje Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt. W roku 2015 wspólnie przeprowadziliśmy zawody we wszystkich kategoriach wiekowych dziewcząt: młodziczkach, kadetkach i juniorkach.

 

Współpraca z Powiatowym Ośrodkiem Sportu Młodzieżowego w Pucku.

Od kilku lat trwa owocna współpraca z Powiatowym Ośrodkiem Sportu Młodzieżowego w Pucku. W ramach tej współpracy organizowane są dodatkowe treningi z piłki siatkowej dla dzieci i młodzieży, a trenerzy biorą udział w szkoleniach z zakresu metodyki sportu , wychowania i psychologii. Ponadto nasze dziewczęta biorą udział w zawodach sportowych organizowanych przez POSM w Pucku.

 

Współpraca z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku .

Od początku istnienia sekcji nawiązała się naturalna współpraca z MOKSiR w Pucku. Wspólnie organizujemy Mistrzostwa Pomorza w Siatkówce Plażowej Dziewcząt oraz Otwartą Wakacyjną Ligę Siatkówki Plażowej dla Kobiet i Mężczyzn. Nasze podopieczne przynajmniej trzy razy w tygodniu korzystają z obiektów sportowych MOKSiR w Pucku na preferencyjnych warunkach.

 

Współpraca z Fundacją Rozwoju kultury Fizycznej z siedzibą w Pucku.

Od 2014 roku współpracujemy z Fundacją Rozwoju Kultury Fizycznej. Nasz klub bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Multisport” organizowanych FRKF. W ramach tego projektu dzieci ze szkół podstawowych uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych doskonaląc umiejętności z różnych dyscyplin sportowych takich jak: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, kręgle, lekkoatletyka czy gimnastyka. Trenerzy uczestniczą w ciekawych szkoleniach nt. nowoczesnych metod nauczania, gier i zabaw z całego świata.Trenerzy mają możliwość promocji działań i sukcesów swoich podopiecznych na blogu, który regularnie prowadzą.

 

Współpraca ze Szkołą Podstawową w Gnieżdżewie .

Od 2004 roku trwa współpraca ze Szkołą Podstawową w Gnieżdżewie. Szkoła ta jest znana ze znakomitych sukcesów w Mini siatkówce dziewcząt i chłopców. Współpraca polega na wspólnym organizowaniu zawodów siatkarskich.Siatkarki z SP Gnieżdżewo mają możliwość kontynuowania kariery sportowej w UKS Zatoka 95 Puck.

 

Współpraca z MKS Korab Puck .

Od wielu lat trwa współpraca z MKS Korab Puck.Polega ona na:Organizowaniu sparingów między naszymi zespołami; Wyjazdach na Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej do Kowna (Litwa);Wymianie myśli szkoleniowej między trenerami;

 

Współpraca z lokalnymi mediami .

UKS Zatoka 95 Puck współpracuje z lokalnymi mediami.Dzięki nim możemy promować nasze działania oraz sukcesy naszych wychowanek.Przede wszystkim nasze działania promują:w prasie „Dziennik Bałtycki”;w internecie „nadmorski24.pl” oraz „puck.naszemiasto.pl”

 

Sekcja Siatkówki obecnie

Na chwilę obecną sekcja siatkówki podzielona jest na 5 grup szkoleniowych obejmując dziewczęta od 8 do 16 roku życia.

Grupy podzielone są na roczniki:
- roczniki 2007-2008
- Roczniki 2006-2007;
- Roczniki 2004-2005;
- Roczniki 2003-2004;
- Roczniki 2001-2002;

Treningi odbywają się na hali MOKSiR w Pucku dla grup najstarszych oraz w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku dla uczniów ze Szkół Podstawowych.2 grupy najmłodsze trenują 2x w tygodniu, 3 grupy najstarsze trenują 3 x w tygodniu.

Łącznie w zajęciach uczestniczy 85 dziewcząt, w tym:
-61 z Miasta Pucka;
-22 z terenu Powiatu Puckiego (Gnieżdżewo, Jastarnia, Celbowo, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Chłapowo, Strzelno, Dębogórze, Błądzikowo, Połczyno)
-2 osoby z innych powiatów (pow. Wejherowo i Gdynia)

Rozgrywki Ligowe i Mini siatkówka w roku 2016/2017

Uczniowie ze Szkół Podstawowych uczestniczą w rozgrywkach Mini siatkówki podczas: turniejów o randze powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczestniczą w rozgrywkach ligowych organizowanych przez PWZPS
w Gdańsku.

Rozgrywki młodziczek – dwa zespoły;

Rozgrywki kadetek – 1 drużyna;

 

Udział w innych zawodach

Nasze drużyny przygotowując się do oficjalnych rozgrywek ligowych i mini siatkówki biorą udział w wielu turniejach towarzyskich o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

W roku 2015 nasze drużyny wystąpiły w około 15 turniejach m.in. w: Kownie (Litwa), Kołobrzegu, Pomiechówku, Ostródzie, Gdańsku, Gdyni, Miastku, Kosakowie, Rumi, Dębogórzu, Stężycy, Chwaszczynie.